7 Φεβρουαρίου 2023 3:34 πμ

Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΣ Παλιάμπελα κόντρα στη Νικόπολη.

Με νίκη πέρασε από την 3η στροφή του Α΄Ομίλου της Β΄ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ο ΠΑΣ Παλιάμπελα που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε και πήρε το τρίποντο της αγωνιστικής με τελικό σκορ 4-3 επί του Α.Σ. Νικόπολη 2020.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Νικόπολη μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και στο 15′ άνοιξε το σκορ με γκολ του Βάσσιου για το 0-1, ενώ στο 20′ ο Ντομάτας νικάει τον Γκολάκου και ανεβάζει το πήχη σε 0-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τα Παλιάμπελα μείωσαν στο 26΄με τον Χασάϊ για το 1-2. Στο 33′ η Νικόπολη διαμόρφωσε σε 1-3 όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντοματά η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Φωτίκας την έστειλε στα δίχτυα για το 1-3. Οι γηπεδούχοι στο 34΄μείωσαν σε 2-3 όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δόση, ο Dedi έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λογοθέτη. Σκορ ημιχρόνου 2-3.

Στην επανάληψη του αγώνα τα Παλιάμπελα μπήκαν αποφασισμένα να γυρίσουν τον αγώνα υπέρ τους και το κατάφεραν. Στο 62΄ο Δόσης με υπέροχο σουτ και με σύμμαχο τον άνεμο που επικρατούσε στην περιοχή κρέμασε τον Λογοθέτη για το 3-3, ενώ στο 73′ ο Γκουνέλας με σουτ έξω από την περιοχή έβαλε την τελική υπογραφή για τη νίκη του ΠΑΣ Παλιάμπελα με τελικό σκορ 4-3.

Μετά το τέλος του αγώνα η ομάδα του ΠΑΣ Παλιάμπελα βράβευσε τον MVP του αγώνα όπου όπως ψηφίστηκε ήταν ο Dedi από την ομάδα του ΠΑΣ Παλιάμπελα.

Gosports.gr Photo Βασίλης Κούρκουλας – ΠΑΣ Παλιάμπελα vs Α.Σ. Νικόπολη 2020

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. – ΠΑΦΙΛΑΣ Σ.

ΠΑΣ Παλιάμπελα (Χ. Χασακής): Γκολάκου, Κουτσογιώργος, Dedi, Βαρδής (Χαντζάρας 53′), Χασάϊ, Καπότης Ν., Καπότης Γ. (Μπούσι 53′), Λιότσος, Diaw (Γκουνέλας 65′), Ρούσος-Μπεκερτζής, Δόσης.

Α.Σ. Νικόπολη 2020 (Α. Μπέκας): Λογοθέτης, Σωτηρίου, Καλαντζής, Κίστης, Ντοματάς, Μήτσιος, Σάββας (Περδικάρης 75′), Κουτρούμπας (Κούτρας 80′), Βάσσιος (Μίτα 80′), Σέργης, Φωτίκας (Παπακοσμάς 66′).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.